CS1206KKX7R0BB225
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS1206KKX7R0BB225
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
CS
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2.2μF
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.075 1.90mm
Datasheets
CS1206KKX7R0BB225
YAGEO CS1206KKX7R0BB225
CS 2.2μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
CS1206KKX7R0BB225 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CS1206KKX7R0BB225 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm