CS0805KRX7R9BB153
Mfr.Part #
CS0805KRX7R9BB153
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0805
Stock
100
In Stock :
100
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.015µF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Datasheets
CS0805KRX7R9BB153
CS 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)