CS0603KRX7R9BB103
Mfr.Part #
CS0603KRX7R9BB103
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Polarity :
NON-POLARIZED
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Height :
0.8mm