CS0603KRX7R0BB472
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS0603KRX7R0BB472
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
4700pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Series :
CS
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
CS0603KRX7R0BB472
CS 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)