CS0402KRX7R9BB471
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CS0402KRX7R9BB471
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
CS
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
470pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.026 0.65mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
CS0402KRX7R9BB471
CS 470pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)