CRG0201F110K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CRG0201F110K
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 110K OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packing Method :
TR
Series :
CRG, Neohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
110kOhm
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thick Film
Published :
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Datasheets
CRG0201F110K
TE Connectivity AMP Connectors CRG0201F110K
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRG, Neohm Series, Thick Film, 110kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C