CRCW0100150RFREL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CRCW0100150RFREL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 150 OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Resistance :
150Ohms
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Series :
CRCW
Composition :
Thick Film
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Datasheets
CRCW0100150RFREL
Vishay / Dale CRCW0100150RFREL
CRCW Series, Thick Film, 150Ohms, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C