CR75-220KC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CR75-220KC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1.5A 110 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Type :
Wirewound
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Test Frequency :
2.52MHz
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-30°C~100°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Functions :
1
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Current Rating :
1.5A
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
No
Number of Terminations :
2
Inductance :
22μH
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CR75
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CR75-220KC
Sumida Corporation CR75-220KC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD