CR4320-30
Mfr.Part #
CR4320-30
Package / Case
Module
Description
SENSOR CURRENT XFMR 30A AC
Current Sensors
Published :
Max Operating Temperature :
60°C
Response Time :
200ms
Package / Case :
Module
Min Operating Temperature :
-30°C
Output :
Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Accuracy :
±0.5%
Current - Sensing :
30A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency :
50Hz/60Hz
Voltage - Supply :
24V
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Datasheets
CR4320-30
Introducing Current Sensors CR Magnetics, Inc. CR4320-30 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Module, Output:Ratiometric, 4mA ~ 20mA, Mounting Type:DIN Rail, Panel, Number of Channels:2, Operating Temperature:-30°C~60°C, CR4320-30 pinout, CR4320-30 datasheet PDF, CR4320-30 amp .Beyond Current Sensors CR Magnetics, Inc. CR4320-30 ,we also offer CSDA1DA, CR9580-20, FG-R05-3A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Transformer w/Conditioning Sensor 2-Channel Bidirectional -30°C~60°C 24V 50Hz/60Hz 30A Accuracy-±0.5%
CR4320-30 Overview
CR4320-30 Features
Moisture Sensitivity Level: 1 (Unlimited)
Operating Temperature: -30°C~60°C
Sensor Type: Transformer w/Conditioning
Supply Voltage: 24V
Frequency: 50Hz/60Hz
Sensing Current: 30A