CR-03FL7---8K2
Mfr.Part #
CR-03FL7---8K2
Description
RES 8.2K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
8.2kOhm
Length :
1.6mm
Termination :
Solder
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
1%
Mount :
Surface Mount
Depth :
800μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
450μm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
CR-03FL7---8K2
Viking Tech CR-03FL7---8K2
8.2kOhm, 1%,