CR-02FL6--4K22
Mfr.Part #
CR-02FL6--4K22
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
350μm
Termination :
Solder
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
1%
Resistance :
4.22kOhm
Package / Case :
Length :
1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
500μm
Datasheets
CR-02FL6--4K22
Viking Tech CR-02FL6--4K22
4.22kOhm, 1%,