CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
Mfr.Part #
CPPT7LZ-A5BR-49.7664TS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 49.7664MHZ TTL SMD
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
25mA
Function :
Enable/Disable
Max Supply Current :
25mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
FIPO™ CPP
Type :
XO (Standard)
Min Operating Temperature :
-20°C
Frequency Stability :
±25ppm
Output :
TTL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Max Operating Temperature :
70°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
3 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
50μA
Frequency :
49.7664MHz