CPF480D25R
Mfr.Part #
CPF480D25R
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Package / Case
4-SIP
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
Solid State Relays
Load Current :
25A
Output Type :
AC
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Termination Style :
PC Pin
Series :
CPF
Package / Case :
4-SIP
Voltage - Input :
4V~15VDC
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Voltage - Load :
48V~660V
Datasheets
CPF480D25R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CPF480D25 Sensata Technologies – Crydom 14,177 SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V