CPF0201B102RE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CPF0201B102RE
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CPF 0201 102R 0.1% 25PPM 10K RL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
102 Ohms
Size / Dimension :
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Features :
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Series :
CPF
Failure Rate :
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Product Status :
Active
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.03W, 1/32W
Datasheets
CPF0201B102RE
TE Connectivity AMP Connectors CPF0201B102RE
CPF Series, Thin Film, 102 Ohms, 0.03W, 1/32W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C