CP5.241-S1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP5.241-S1
Manufacturer
PULS
Description
POWER SUPPLY, 120W, 1PH, 24-28VD
Stock
22
In Stock :
22
Manufacturer :
PULS
Product Category :
Nominal Input Voltage (AC) :
120 VAC, 208 VAC, 240 VAC
Power Factor Correction :
yes
Mounting :
DIN Rail
Operating Temperature :
-13-158 °F
Input Frequency :
50 Hz, 60 Hz
Output Current :
4.3 A, 5 A
Power :
120 W