CP2-HSB110-1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CP2-HSB110-1
Manufacturer
3M
Description
CONN SHROUD 110POS PCB
Manufacturer :
3M
Product Category :
Backplane Connector Housings
Number of Positions :
110
Connector Type :
Shroud for Male Pins
Note :
Contacts Not Included
Series :
MetPak™ CP2
Board Thickness :
4mm
Published :
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079 2.00mm