CP0805B2140CWTR
Mfr.Part #
CP0805B2140CWTR
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RF DIR COUPLER 2.14GHZ 0805
RF Directional Coupler
RoHS :
Details
Subcategory :
Filters
Coupling Factor :
Applications :
Type :
Thin Film Directional Coupler
Insertion Loss :
Coupler Type :
Standard
Product Category :
Signal Conditioning
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Reel
Product :
Directional Couplers
Impedance :
50 Ohms
Isolation :
Product Status :
Active
Return Loss :
Supplier Device Package :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Frequency :
2140 MHz
Power - Max :
3W