CP0003400R0JB14
Mfr.Part #
CP0003400R0JB14
Description
RES 400 OHM 3W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
300 ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Flame Proof, Safety
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
3W
Tolerance :
±5%
Height :
7.94mm
Composition :
Metal Oxide, Wirewound
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Operating Temperature (Min) :
-65°C
Radiation Hardening :
Resistance :
400Ohm
Rated Temperature :
40°C
Datasheets
CP0003400R0JB14
Vishay / Dale CP0003400R0JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 400Ohm, Metal Oxide, Wirewound,