CP00033K600JB14
Mfr.Part #
CP00033K600JB14
Description
RES 3.6K OHM 3W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
9 Weeks
Max Operating Temperature :
225°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
7.9502mm
Resistance :
3.6kOhms
CP
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Package / Case :
Axial
Length :
22.225mm
Published :
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
3W
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
3W
Datasheets
CP00033K600JB14
Vishay / Dale CP00033K600JB14
3.6kOhms, 3W, Metal Oxide Film,