CP000325R00JB14
Mfr.Part #
CP000325R00JB14
Description
RES 25 OHM 3W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Composition :
Wirewound
Height :
7.94mm
No
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Axial
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
25Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Series :
CP
Power Rating :
3W
Datasheets
CP000325R00JB14
Vishay / Dale CP000325R00JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 25Ohm, Wirewound,