CP000320R00JE66
Mfr.Part #
CP000320R00JE66
Description
RES 20 OHM 3W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
3W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
20Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Wirewound
Rated Power Dissipation (P) :
3W
9 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Lead Length :
35mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Flameproof
Datasheets
CP000320R00JE66
Vishay / Dale CP000320R00JE66
FIXED RESISTOR, 20Ohm, Wirewound,