CP00031K800JB14
Mfr.Part #
CP00031K800JB14
Description
RES 1.8K OHM 3W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
3W
Supplier Device Package :
CP
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Oxide, Wirewound
Mount :
Through Hole
Resistance :
1.8kOhms
Size / Dimension :
0.875Lx0.313W 22.22mmx7.94mm
Height :
7.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Bulk
Feature :
Flame Proof, Safety
Width :
7.9502mm
Power Rating :
3W
Datasheets
CP00031K800JB14
Vishay / Dale CP00031K800JB14
Through Hole 1.8kOhms, 3W, Metal Oxide, Wirewound,