CP00029R100JB14
Mfr.Part #
CP00029R100JB14
Description
RES 9.1 OHM 2W 5% AXIAL
2
Power Rating :
2W
Composition :
Wirewound
Mount :
Through Hole
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±5%
Series :
CP
Height :
6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Resistance :
9.1Ohm