CP000247R00JB14
Mfr.Part #
CP000247R00JB14
Description
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Pbfree Code :
No
Feature :
Flame Proof, Safety
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
47Ohm
Series :
CP
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~275°C
Max Power Dissipation :
2W
Composition :
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Height :
6.35mm
Lead Diameter :
0.813 mm
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
2W
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
CP000247R00JB14
Vishay / Dale CP000247R00JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Wirewound,