CP00022K200KB14
Mfr.Part #
CP00022K200KB14
Description
RES 2.2K OHM 2W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Failure Rate :
Packaging :
Reel
Series :
DP06
RoHS :
Details
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.687 L x 0.250 W (17.46mm x 6.35mm)
Subcategory :
Filters
KYOCERA AVX
Resistance :
2.2 kOhms
Height - Seated (Max) :
Brand :
KYOCERA AVX
Product Type :
Signal Conditioning
Composition :
Metal Oxide Film
Supplier Device Package :
Axial
Features :
Product Category :
Signal Conditioning
Other Names :
CP00022K 0KB14
Operating Temperature :
-65°C ~ 225°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CP00022K200KB14
Vishay / Dale CP00022K200KB14
2.2 kOhms, 2W, Metal Oxide Film,