CP00022K200JB14
Mfr.Part #
CP00022K200JB14
Description
RES 2.2K OHM 2W 5% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±5%
Axial
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Size / Dimension :
0.687Lx0.250W 17.46mmx6.35mm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-65°C~225°C
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
0.6 mm
Composition :
Metal Oxide Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Pbfree Code :
No
Mount :
Through Hole
Power Rating :
2W
Resistance :
2.2kOhm
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
2
Height :
6.35mm
Datasheets
CP00022K200JB14
Vishay / Dale CP00022K200JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, Metal Oxide Film,