CMR07F752JPDM
Mfr.Part #
CMR07F752JPDM
Description
CMR MICA
Size / Dimension :
0.791Lx0.311W 20.10mmx7.90mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.425 10.80mm
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Published :
Height Seated (Max) :
0.882 22.40mm
Capacitance :
7500pF
Datasheets
CMR07F752JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL