CMR07F622JODM
Mfr.Part #
CMR07F622JODM
Description
CAP MICA 6200PF 500V RADIAL
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Lead Spacing :
0.425 10.80mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Reference Standard :
No
JESD-609 Code :
e0
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Terminal Pitch :
10.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.780Lx0.291W 19.80mmx7.40mm
Capacitance :
6200pF
Width :
7.4mm
Length :
19.8mm
Datasheets
CMR07F622JODM
Cornell Dubilier Electronics CMR07F622JODM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL