CMR07F562JPDM
Mfr.Part #
CMR07F562JPDM
Description
CMR MICA
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Size / Dimension :
0.780Lx0.291W 19.80mmx7.40mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.870 22.10mm
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.425 10.80mm
Terminal Pitch :
10.8mm
Width :
7.4mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Length :
19.8mm
Series :
CMR
Published :
Capacitance :
5600pF
Datasheets
CMR07F562JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL