CMR07F512JPDM
Mfr.Part #
CMR07F512JPDM
Description
CMR MICA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
19.8mm
Size / Dimension :
0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
Terminal Pitch :
10.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
7.1mm
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Published :
Capacitance :
5100pF
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.425 10.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
CMR07F512JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL