CMR07F512GPDM
Mfr.Part #
CMR07F512GPDM
Description
CMR MICA
Size / Dimension :
0.780Lx0.280W 19.80mmx7.10mm
Terminal Pitch :
10.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.425 10.80mm
Capacitance :
5100pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Width :
7.1mm
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm