CMR06F911JODM
Mfr.Part #
CMR06F911JODM
Description
CAP MICA 910PF 500V RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Pitch :
8.9mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Reference Standard :
MIL-C-39001
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
910pF
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CMR06F911JODM
Cornell Dubilier Electronics CMR06F911JODM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL