CMR06F911FODR
Mfr.Part #
CMR06F911FODR
Description
CAP MICA 910PF 500V RADIAL
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
910pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Terminal Pitch :
8.9mm
Tolerance :
±1%