CMR06F621FODM
Mfr.Part #
CMR06F621FODM
Description
CAP MICA 620PF 500V RADIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
16.5mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Series :
CMR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
HTS Code :
Size / Dimension :
0.650Lx0.201W 16.50mmx5.10mm
Capacitance :
620pF
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Size Code :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
EAR99
Width :
5.1mm
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
8.9mm
GENERAL PURPOSE
Reference Standard :
Datasheets
CMR06F621FODM
Cornell Dubilier Electronics CMR06F621FODM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL