CMR06F472GPDM
Mfr.Part #
CMR06F472GPDM
Description
CMR MICA
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.579 14.70mm
Length :
17.8mm
Size / Dimension :
0.701Lx0.350W 17.80mmx8.90mm
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Mica
Width :
8.9mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Terminal Shape :
Wire
Reference Standard :
Capacitance :
4700pF
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
8.9mm
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
CMR06F472GPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL