CMR06F432JPDM
Mfr.Part #
CMR06F432JPDM
Description
CMR MICA
e0
Terminal Pitch :
8.9mm
Reference Standard :
Capacitance :
4300pF
Published :
Length :
17.5mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Width :
8.4mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.689Lx0.331W 17.50mmx8.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CMR06F432JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL