CMR06F432GPDM
Mfr.Part #
CMR06F432GPDM
Description
CMR MICA
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
HTS Code :
Published :
Terminal Pitch :
8.9mm
Length :
17.5mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
4300pF
Size / Dimension :
0.689Lx0.331W 17.50mmx8.40mm
Voltage - Rated :
500V
Width :
8.4mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Datasheets
CMR06F432GPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL