CMR06F392GODR
Mfr.Part #
CMR06F392GODR
Description
CAP MICA 3900PF 500V RADIAL
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Military Standard :
MIL-PRF-39001
HTS Code :
Lead Diameter :
800 µm
Height Seated (Max) :
0.559 14.20mm
Series :
CMR
Lead Pitch :
8.9mm
No
Depth :
7.9mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Length :
17.5mm
Capacitance :
3900pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±2%