CMR06F392FPDM
Mfr.Part #
CMR06F392FPDM
Description
CMR MICA
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Through Hole
Published :
Size / Dimension :
0.689Lx0.311W 17.50mmx7.90mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
3900pF
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Width :
7.9mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height Seated (Max) :
0.559 14.20mm
Terminal Pitch :
8.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
17.5mm
Datasheets
CMR06F392FPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL