CMR06F362FPDM
Mfr.Part #
CMR06F362FPDM
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Height Seated (Max) :
0.559 14.20mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
EAR99
Width :
7.6mm
Bulk
Reference Standard :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Radial
Terminal Pitch :
8.9mm
Capacitance :
3600pF
Length :
17.3mm
Size / Dimension :
0.681Lx0.299W 17.30mmx7.60mm
Datasheets
CMR06F362FPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL