CMR06F332JPDR
Mfr.Part #
CMR06F332JPDR
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Size / Dimension :
0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Length :
17.3mm
Capacitance :
3300pF
GENERAL PURPOSE
Lead Diameter :
800 µm
Pbfree Code :
No
Military Standard :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
500V
Published :
Size Code :
Lead Pitch :
8.9mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Tolerance :
±5%
EAR99
Depth :
7.4mm
Datasheets
CMR06F332JPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL