CMR06F332JODP
Mfr.Part #
CMR06F332JODP
Description
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL
Capacitance :
3300pF
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Published :
Lead Free :
Lead Free
Length :
17.3mm
Bulk
Lead Pitch :
8.9mm
Temperature Coefficient :
70 ppm/°C
Wire
Size Code :
Size / Dimension :
0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm
CMR
Height :
14mm
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Tolerance :
±5%
Width :
7.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
CMR06F332JODP
Cornell Dubilier Electronics CMR06F332JODP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL