CMR06F332GPDR
Mfr.Part #
CMR06F332GPDR
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Lead Diameter :
800 µm
Length :
17.3mm
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radial
Lead Pitch :
8.9mm
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm
Terminal Shape :
Wire
Size Code :
Depth :
7.4mm
Tolerance :
±2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Military Standard :
Datasheets
CMR06F332GPDR
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL