CMR06F332GPDP
Mfr.Part #
CMR06F332GPDP
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mica
Size Code :
CMR
Width :
7.4mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Reference Standard :
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Size / Dimension :
0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm
Published :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Length :
17.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Terminal Pitch :
8.9mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
CMR06F332GPDP
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL