CMR06F332GODM
Mfr.Part #
CMR06F332GODM
Description
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm
Voltage - Rated :
500V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Tolerance :
±2%
Length :
17.3mm
Width :
7.4mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Terminal Pitch :
8.9mm
Capacitance :
3300pF
Datasheets
CMR06F332GODM
Cornell Dubilier Electronics CMR06F332GODM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL