CMR06F302JPDM
Mfr.Part #
CMR06F302JPDM
Bulk
Reference Standard :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
17.3mm
Tolerance :
±5%
ROHS3 Compliant
Width :
7.1mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
12 Weeks
Terminal Pitch :
8.9mm
Voltage - Rated :
500V
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm
Capacitance :
3000pF
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Datasheets
CMR06F302JPDM
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL