CMR06F302GPDR
Mfr.Part #
CMR06F302GPDR
Length :
17.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Capacitance :
3000pF
Voltage - Rated :
500V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Reference Standard :
Tolerance :
±2%
Bulk
Terminal Pitch :
8.9mm
Width :
7.1mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Size / Dimension :
0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm
Published :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C