CMR06F302FODR
Mfr.Part #
CMR06F302FODR
Description
CAP MICA 3000PF 500V RADIAL
Length :
17.3mm
Series :
CMR
Reference Standard :
Bulk
Width :
7.1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Size / Dimension :
0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Capacitance :
3000pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Pitch :
8.9mm
No
Datasheets
CMR06F302FODR
Cornell Dubilier Electronics CMR06F302FODR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL