CMR06F272JPDP
Mfr.Part #
CMR06F272JPDP
Description
CMR MICA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Reference Standard :
MIL-PRF-39001
Capacitance :
2700pF
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Height :
13.7mm
Length :
17.3mm
Voltage - Rated :
500V
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Size / Dimension :
0.681Lx0.272W 17.30mmx6.90mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
8.9mm
Bulk
JESD-609 Code :
e0
Series :
CMR
Width :
6.9mm
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Through Hole
Datasheets
CMR06F272JPDP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL