CMR06F272JODR
Mfr.Part #
CMR06F272JODR
Description
CAP MICA 2700PF 500V RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Reference Standard :
Lead Spacing :
0.350 8.90mm
Terminal Pitch :
8.9mm
Capacitance :
2700pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
0/+70ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Length :
17.3mm
No
Width :
6.9mm
Tolerance :
±5%